Share Week 2016


Random insanity / sobota, 2 kwietnia, 2016

share week 2016 swieczek poleca

Share Week to inicjatywa Andrzeja Tucholskiego (ongiś autora bloga JestKultura), obecna w blogosferze od pięciu lat. Od zawsze ją obserwuję, poznając dzięki temu ciekawe miejsca w internecie – w tym roku mam przyjemność zaprezentować i swoich ulubieńców. O co chodzi? Jak mówi sam autor:

SHARE WEEK to mój autorski pomysł polecania autorów przez autorów. Osoby piszące blogi to najdojrzalsi czytelnicy blogów. W ten sposób otwieramy się na siebie nawzajem jako tworzący koleżanki i koledzy. Pokazujemy też naszym Czytelnikom kogo cenimy i kim się inspirujemy 🙂

Czytanie blogów to rozrywka zasługująca na szersze omówienie (którego się zapewne wkrótce podejmę), tymczasem jednak chciałabym „zagłosować” na blogerki, które swoją działalnością i twórczością dokładają małą cegiełkę do ulepszenia świata.

Po pierwsze: Ania – Niebałaganka.

niebalaganka share weekZ zamiłowania jestem kurą domową, ale choć do gotowania zawsze miałam inklinacje, o tyle w sprzątaniu najbardziej lubiłam efekt końcowy – to znaczy czystą, przyjazną przestrzeń. Ania opisuje dbanie o dom w tak przyjazny sposób, że aż chce się chwycić za ścierkę i odkurzacz. Prezentuje też filozofię bliską mojej – iż przestrzeń wokół ma na nas ogromny wpływ, a zatem warto zadbać o upiększanie nawet tymczasowego mieszkania, nie mówiąc już o staranności wobec własnego domu.

Po drugie: Agnieszka – LifeManagerka.

share week life managerkaNie jestem zwolenniczką radykalnych diet czy ostrych zmian w stylu życia. Agnieszka pokazuje, że wszystko jest dla ludzi, a najważniejszy jest rozsądek. Zachęca do wprowadzania drobnych nawyków i nie ustaje w poszukiwaniu atrakcyjnych aktywności fizycznych. Prowadzi też swój kanał na YouTube – ZdrowomaniaTV – filmiki pokazujące w przystępny i ciekawy sposób różne możliwości zadbania o siebie. Zajmuje się nie tylko zdrowym stylem życia – bardzo cenię jej cykl Poniedziałek freelancera, który zachęca do pracowania na swoim.

Po trzecie: Kasia – Worqshop.

share week worqshopRękodzieło zawsze mnie trochę fascynowało, ale miałam dziwne opory przed zabraniem się za to. Dzięki Kasi nie tylko stworzyłam swój pierwszy album ze zdjęciami (i planuję kolejne), ale też zaczęłam się nieśmiało interesować rysowaniem. Korzystam też z jej niesamowitego kursu Kreatywnie na Co Dzień, na którym można poznać zasady tworzenia pięknych albumów i zainspirować się do działań w tej kwestii. Kasia zaraża entuzjazmem i radością z drobnych przyjemności oraz inspiruje do zmian w swoim otoczeniu. I w dodatku jej blog jest jednym z najładniejszych w sieci!

Wybór trzech blogów był bardzo trudny – wiele jest stron, na które zaglądam z przyjemnością i które mają pozytywny wpływ na moje życie. Zamierzam wkrótce napisać więcej o swoich ulubionych blogach i o tym, co wynoszę z ich lektury – a tymczasem czekam z niecierpliwością na wyniki Share Weeku!