O blogu

Do blogowania miałam w życiu kilka podejść. Począwszy od nastoletniego, które polegało głównie na cytowaniu smutnych piosenek o miłości, aż po obecne. Mam nadzieję, że ostatnie.

Świeczek ma być miejscem odzwierciedlającym to, jaka jestem oraz opisującym to, co mnie urzeka. Chcę pisać o tym, co ważne dla mnie, a co może być też ważne dla innych. Chcę pisać o prostej radości życia i skupianiu się na pozytywach. Najważniejsze tematy, jakie dotąd się pojawiły:

  • cykl Filozofia spódnicy – ponieważ wierzę, że kobieta najpiękniej wygląda w sukienkach i spódnicach, i zamierzam przekonywać choć do spróbowania.
  • seria wpisów podróżnych – wspomnienia z wypraw i wędrówek, będących podróżą zarówno przygodowo-turystyczną, jak i duchową.
  • refleksje lekturowe – nie umiałabym żyć bez książek, chcę więc opisywać to, co w literaturze ciekawe i wartościowe. Nie będzie tu raczej typowych recenzji, ale rozważania o tym, co, jak i dlaczego czytać.
  • wpisy o pięknie codzienności – uważam, cytując poetę, że estetyka bywa pomocna w życiu – i dlatego chcę propagować podejście, w którym warto zadbać o piękno nawet najdrobniejszych rzeczy, o otaczającą nas przestrzeń.

Blog wciąż się zmienia i będzie się zmieniał, nowa tematyka pojawia się naturalnie, wynika z dyskusji i komentarzy. Wierzę jednak, że zawsze będzie stroną, na którą warto zajrzeć po garść pozytywnych inspiracji.

manna design świeczek o bloguNie byłoby tego miejsca,  gdyby nie pomoc cudownych przyjaciół. Pragnący zachować anonimowość autor niszowego bloga Discordia concors nie tylko zainspirował, przynaglał, ale i sprawuje nieustająco opiekę widzialną i niewidzialną nad wszelkimi kwestiami technicznymi. Z kolei za kwestie graficzne odpowiada manna design (i cierpliwie znosi wszystkie fanaberie kolorystyczne). Zaś zdjęcie profilowe jest autorstwa Anksfoto. Żaden bloger nie jest samotną wyspą.